Markanızı Büyütecek Dijital Reklam Platformları

Markanızı Büyütecek Dijital Reklam Platformları

Bugün yaşadığımız dijital çağda işletmelerin etkili reklamlar verebileceği pek çok platform var. İster küçük bir işletmenin yöneticisi, ister uluslararası bir şirketin genel müdürü olun müşterilerinize ulaşmak için en doğru kanalı kullanmanız gerekiyor.

Bu imkanlar sayesinde, işletmenizin satış kanallarını ve kampanyalarını en etkili şekilde tüketicilerinize ulaştırabilirsiniz. Bu çalışmalar için kullanabileceğiniz araçları bir araya getirdik.

Google Ads

Bu yıla kadar Adwords ismiyle hizmet veren Google ürünü Google Ads ismi ile yeniden yapılandırıldı. Yenilenen servis ile küçük yada büyük bütün işletmelerin reklam vermesi kolaylaştırıldı. Ayrıca Google sahip olduğu makine öğrenmesi altyapısı ile sizin için en verimli reklam deneyimini sunmaya çalışıyor. Arama sonuçlarında üstte çıkan sonuçlardan, Youtube reklamlarına kadar pek çok seçenek sunan servis sayesinde ürünlerinizle ilgilenen sayısız müşteriye ulaşabilirsiniz.

Facebook Ads

Facebook ve Instagram üzerinden reklam vermek için kullanabileceğiniz platform en büyük dijital reklam alanlarından biridir.  İnsanlar Facebook üzerinde aile fotoğraflarını, ilişki durumlarını ve kariyer haberlerini paylaşırlar. Facebook Ads ile bu kullanıcılara doğru bir hedefleme yaparak reklam vermeniz mümkündür. Bunun yanında eğer işletmenizin bir data seti varsa bu bilgileri de platforma yükleyip daha doğru hedeflemeler yapabilirsiniz. Küçük bir işletmeniz varsa Facebook Ads ile lokasyon bazlı hedefleme yaparak, etrafınızdaki potansiyel müşterilerinize reklam gösterebilirsiniz.

Yahoo’s Gemini

Google ve Facebook reklam platformlarından önce hizmet vermeye başlayan Gemini ile arama motoru, mail platformu ve Yahoo haberler gibi alanlarda reklam verebilirsiniz. Ayrıca, Gemini ile Google Ads platformlarını birbirine bağlayabilir ve senkronize çalıştırabilirsiniz. Yazılı, fotoğraflı ve videolu reklam çeşitleri bulunan Gemini ile Yahoo Mail üzerinden sponsorlu mailler de gönderebilirsiniz

Twitter Ads

Tıpkı diğer platformlar gibi Twitter da size hedef kitle seçmenizi ve kampanya hedefinize yönelik geri dönüşler elde etmenizi sağlar. Twitter ile gündemdeki konu ve olaylar hakkında reklam verip, yüksek geri dönüşler elde edebilirsiniz. Sadece görsel ve gif reklamları dışında direkt mesaj üzerinden de reklam verebilirsiniz.

LinkedIn Pazarlama

Eğer işletmeniz perakende hizmet değil  B2B (işletmeden işletmeye) hizmet veriyorsa LinkedIn sizin için en doğru reklam platformu olabilir. 560 milyon iş insanı ve profesyonelin kullandığı sosyal ağ sayesinde dünya üzerindeki tüm müşterilerinize erişebilirsiniz. Eğer müşteri kitlesi dar olan bir sektörde çalışıyorsanız bu sektördeki bütün çalışanları ürününüz hakkında haberdar etmeniz ve iletişime geçmeniz çok kolaydır.

Bu gönderiyi paylaş